Čipom do orgazma?!
Znanstvenici diljem svijeta rade na tome da povećaju seksualnu želju i užitak kod žena, no umjesto izučavanju tehnika Kama Sutre, okreću se mnogo sofisticiranijim metodama i tehnologijama.
Čip šalje male udare u implantirane elektrode u mozgu.
Ova tehnologija korištena je u SAD-u za liječenje Parkinsonove bolesti.
No posljednjih mjeseci znanstvenici se fokusiraju na područje mozga točno iza očiju, znano kao orbitofrontalni korteks, koje je povezano s osjećajem užitka nastalim jedenjem i seksom.
Istraživanje vodi Morten Kringelbach s Odsjeka za psihijatriju na Oxfordu, koji je otkrio da bi orbitofrontalni korteks mogao biti nova stimulacijska meta koja bi mogla pomoći ljudima koji pate od ahedonije, nemogućnosti da osjete užitak prilikom seksualne aktivnosti ili uživanja u hrani.
Postoji dokaz da bi ovaj čip mogao raditi. Prije nekoliko godina znanstvenici su ugradili takvu napravu u mozak žene s niskim seksualnim porivom i pretvorili je u seksualno aktivnu ženu. Nije joj se svidjela ta primjena, pa je čip iz njene glave uklonjen, tvrdi profesor neurokirurgije Tipu Aziz.
No dodaje da današnja tehnologija, za koju je potrebna operacija kako bi se povezao srčani pacemaker s mozgom, može izazvati krvarenja.
Kad se tehnologija poboljša, mogli bismo koristiti stimulaciju dijelova mozga bez problema. No moralo bi se poraditi i na tome da se čip po potrebi može isključiti i uključiti.
Aparat Orgasmatron, koji se pojavljuje u Woody Allenovom filmu Sleeper iz 1973. godine, razvija liječnik iz Sjeverne Caroline koji pokušava modificirati stimulator leđne moždine kako bi doveo do užitka kod žena.